پیوندها
طبقه بندی موضوعی

۲۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۰ ثبت شده است

این خاگینه در عین اینکه خیلی ساده درست میشه خیلی هم ترد و خوشمزه میشه.مهمترین نکته در تهیه خاگینه اینه که باید دمای خاگینه و شربتش متضاد باشن.یعنی شربتمون رو وقتی درست کردید بهتره تو یخجال بذارید وقتی کاملا خنک شد،خاگینه ها رو سرخ کنید و داغ داغ توی شربت بندازید.در اینصورت خاگینه تون کاملا پفکی میشه و توش هم خمیر نمیشه. 


طرز تهیه ش تو ادامه مطلبه

۱۸ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۰ ، ۰۱:۰۰
اسراء افسری
۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۰ ، ۱۷:۵۰
اسراء افسری
این نقاشی جزو کارهایی بود که تو دوره ای که طراحی رو یاد میگرفتم  همیشه دوست داشتم کار کنم.بعد از دوره طراحی وقتی اینکار رو با سیاه قلم کار کردم باورم نمیشد که این نقاشی کار خودمه.

 

۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ ارديبهشت ۹۰ ، ۱۹:۴۱
اسراء افسری


چند نکته:

ترجیحا این چای ها را با عسل،خرما یا توت میل کنید.اگر مبتلا به دیابت هستید با عسل میل کنید.چای را می توان با چند قطره آبلیموی تازه میل کرد.

گل گاوزبان                                                                    سنبل الطیب

سایت آپلود عکس رایگان , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگانسایت آپلود عکس رایگان , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

1-چای گل گاو زبان و سنبل الطیب: طبیعت:گرم و تر

خواص:خوابآور،آرامبخش اعصاب،پایین آورنده فشار خون،رفع خشونت نای،سینه،تنگی نفس،گلو درد،مقوی دماغ،معده و کبد سرد،افزایش ترشح ادرار،ضد سردرد های عصبی،درد کلیه،قولنج،اسپاسم،تشنج،صرع،سودا،صفرا،وسواس و سنگ کلیه


طرز تهیه: دو قاشق غذاخوری(یک مشت)گل گاو زبان + یک قاشق غذا خوری(یک مشت کوچک)سنبل الطیب + دو لیوان آب جوش + نبات،نیم ساعت دم بکشد تا به رنگ قرمز آلبالویی در آید.

 

سایت آپلود عکس رایگان , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

2- چای زیر فون: طبیعت:گرم

خواص:آرام بخش،ضد ناراحتی های عصبی،تشنج،میگرن های مزمن،بی خوابی،سردرد،بیماری های ریوی،زکام،غلظت خون،استفراغ،رماتیسم،آرتروز،نقرس،سیاتیک


مصرف زیاد موجب پایین آمدن فشار خون خواهد شد.

هشدار:برای خانم های باردار ممنوع است.

طرز تهیه:یک مشت زیرفون + دو لیوان آب سرد با شعله مستقیم ده دقیقه بجوشد سپس با شعله غیر مستقیم به مدت طولانی دم بکشد تا خوب رنگ بیندازد.

سایت آپلود عکس رایگان , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

3-چای بادرنج بویه: طبیعت بسیار گرم

خواص:مقوی قلب واعصاب،خونساز،تقویت کننده سلولهای مغز،فوق العاده آرامبخش،محرک معده،خواب آور،نشاط آور،ضد صدای گوش،تشنج،اسپاسم،بیماری های کلیوی،بوی بد دهان و خواب های وحشتناک(چای مورد علاقه حضرت علی علیه السلام)


طرز تهیه:یک مشت کوچک بادرنج بویه + دو لیوان آب سرد روی شعله مستقیم قرار دهید تا به نقطه جوش برسد سپس با شعله غیر مستقیم خوب دم بکشد.4-چای بادرنج بویه و زیرفون: طبیعت:گرم

خواص:تقویت قلب و اعصاب،خواب آور،نشاط آور،آرامبخش،خونساز،ضد بوی بد دهان،خواب های وحشتناک،بیماری های کلیه،صدای گوش


طرز تهیه:یک قاشق غذاخوری زیرفون + یک قاشق مرباخوری بادرنج بویه + دو لیوان آب جوش،باشعله مستقیم و ملایم حدود یک ساعت بجوشد سپس با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

 

سایت آپلود عکس رایگان , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

5-چای به لیمو و زیرفون: طبیعت:گرم

خواص:آرامبخش،کاهش دهنده فشار خون،تقویت حافظه،و معده،خاب آور در شب،تب بر،شستشو دهنده کلیه،ضد سرماخوردگی،تشنج،نقرس،رماتیسم،سردرد،و سرگیجه،ناراحتی های عصبی،میگرن،غلظت خون،آسم،اسهال،سینوزیت،صدای گوش و خستگی بدن


طرز تهیه:یک مشت بزرگ زیرفون + یک مشت کوچک به لیمو + دو لیوان آب سرد با شعله مستقیم و ملایم،حدود یک ساعت بجوشد،سپس با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

سایت آپلود عکس رایگان , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

6-چای دارچین:  طبیعت:گرم

خواص:ادرارآور،مفرح،محرک اعصاب،تقویت معده،کبد،قوه باه،قلب وعروق؛کاهش درد کمر و مفاصل،تسریع جریان خون،نیرو بخش،باز کننده انسداد مجاری،پاک کردن سینه و حنجره،بالا بردن فشار خون،ضد:اخلاط رطوبتی،پا درد های رطوبتی،سرفه های رطوبتی،دلهره،بوی بد دهان،دردهای استخوانی،دیابت،سردی بدن

هشدار:برای زنان باردار مضر است.

طرز تهیه:چند عدد چوب دارچین + دو لیوان آب سرد با شعله مستقیم آرام جوش آورده سپس با شعله غیر مستقیم دو الی سه ساعت دم بکشد تا به رنگ آلبالویی درآید.

 

سایت آپلود عکس رایگان , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

7-چای زنجبیل:طبیعتگرم و خشک

خواص:تقویت:حافظه،قوه باه،جهاز هاضمه،معده،قوای رییسه بدن؛خونساز،تنظیم ادرار،خلط آور،ملین،درمان اسهال ساده و خونی،مانع بروز سرطان،کاهش چربی خون،بالا بردن فشار خون،مفید برای قطع حیض؛ضد:ضعف اعصاب،رطوبت مزاج،بلغم،درد مفاصل،بیماری های مفصلی،کمر درد،مسمومیت غذایی،سرفه،تهوع و آشفتگی در مسافرت و انعقاد خون

هشدار:زیاده روی در مصرف باعث فشار خون و ضعف نیروی جنسی است.

طرز تهیه:نصف قاشق چای خوری زنجبیل(بسته به ذائقه خود)در یک لیوان آب جوش ریخته و در ظرف را گذاشته تا حدود ده دقیقه بماند سپس با کمی عسل مخلوط کرده،میل نمایید.

 

سایت آپلود عکس رایگان , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

8-چای زعفران: طبیعت:گرم

خواص:منضج و مصلح عفونت بلغمی،محرک نیروی جنسی و قوای مفزی،مفرح،نشاط آور،خنده آور،ادرار آور،خلط آور،آرامبخش،مقوی کبد و جهاز تنفسی،آشامیدن یک مثقال آن جهت تسریع در زایمان،تسکین آسم و سیاه سرفه،ضد:سرفه،حساسیت و کرم خوردگی دندانادامه دارد

منبع:http://www.ravazadeh.com

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ ارديبهشت ۹۰ ، ۰۰:۲۷
اسراء افسری
۷ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ ارديبهشت ۹۰ ، ۲۲:۳۲
اسراء افسری
من همیشه عاشق کتلت مرغ بودم.گاها تو مواد اون چیزای دیگه ای هم اضافه میکنم،که بعضی وقتها خوب از آب درمیاد.این مدل هم یکی از هموناست که خیلی خوشمزه است.


 
دستور پخت در ادامه مطلب
۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ ارديبهشت ۹۰ ، ۰۵:۵۶
اسراء افسری

توی این مبحث میخوام براتون از روانشناسی رنگها بنویسم و تاثیری که رنگها میتونن تو رو ح و روان ما بگذارن و تاثیر رنگها بر درمان بیماریها دارن و چون عاشق صورتی هستم با رنگ صورتی شروع میکنم.

روانشناسی رنگ صورتی
صورتی رنگ لطافت،عشق،احساسات رمانتی و عاشقانه ،رنگ راحتی و ارامش است.جوامع غربی در دوران باستان معتقد بودند که دختران در گلبرگهای صورتی گل رز متولد میشوند که این اعتقاد بسیار زیبا و لطیفی است.

 

سایت آپلود عکس رایگان , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان


صورتی در روانشناسی:
 به رزهای صورتی نگاه کنید. می‌بینید رنگ صورتی تا چه حد گرم و روح‌بخش است؟! صورتی رنگی است که از اثبات زیادی برخوردار است و هر جا که باشد زندگی و نشاط را در آن مکان القا می‌کند. صورتی خفیف شده و ملایم شده رنگ قرمز است. این رنگ در طیف‌های ملایم آرام‌بخش و در طیف‌های تیره تر محرک و انرژی زاست. رنگ صورتی به واسطه داشتن نیروهای خاص،غده تیموس را تحت تاثیر فرار داده و انسانرا داری روحیه بخشندگی و با عاطفه میسازد.در تداعی معانی و خاطرات نیز وجود این رننگ مفید واقع میگردد.رنگ صورتی در رفع کدورتها و ناراحتی های عصبی،خشم و ارامش رفتاری بسیار مفید بوده و حالت موثری دارد.
صورتی رنگ بسیار قدرتمندی است. این رنگ علاوه بر اینگه احساس آرامش و راحتی را القا می کند به شدت ضد افسردگی و گوشه گیری است،صورتی کلید در احساسات خاموش است که این امکان را برایمان فراهم میکند تا احساسات نهفته خود را رها سازیم و آنها راابراز کنیم .از نظر علم انرژی درمانی،صورتی نماد عشق و احساست عاشقانه است.این علم میگید صورتی بریا بینندگان خود آرامش به ارمغان می آورد و نسبت به قرمز خیلی راحتر و ساده تر خود را با شما وفق می دهد.
صورتی بر خلاف خواهر بزرگترش قرمز ،گاهش دهنده اشتهاست. طی تحقیقاتی که در دانشکده پزشکی جان هاپکینز صورت گرفته این نتیجه به اثبات رسیده است.  در آثار هنری تاریخی حضور صورتی هم جون رنگ سفید زیاد به چشم میخورد.صورتی محبوبیت جهانی داردو این نمایانگر قدرت این رنگ میباشد. هیچ رنگی به اندازه این رنگ زیبا نمیتواند احساس عشق،نشاط و خوبی را در شما القا کند.


صورتی درجسم:
این رنگ ضد افسردگی و جوان کننده جسم است.


کاربرد صورتی در منزل:

سایت آپلود عکس رایگان , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان 


هر گاه نام این رنگ را می‌شنویم سریعاً به یاد اتاق کودک و اتاق دختر بچه‌ها می‌افتیم! اما دیگر زمان آن رسیده که از این رنگ زیبا، عاشقانه و پرنشاط در دیگر جاهای خانه نیز بهره گیریم. برای تمام اتاق خواب‌ها چه متعلق به کودک کوچک باشد، چه فردی بالغ صورتی رنگ مناسبی است. بچه ها عاشق صورتی هستند.حتما از این رنگ به صورت تکی یا در کنار رنگهای دیگر در اتاق بازی بچه ها استفاده نمایید.این رنگ بازیهای آنها را شیرینتر و لذت بخشتر خواهد کرد. صورتی بهترین گزینه برای شروع یک روز شاد است.
 صورتی در کنار سیاه جلوه های خاص و کاملا متفاوتی را خلق میکند. صورتی و سیاه فضا را به شدت عاشقانه و رمانتیک میسازند و بیسار گرم و آتشین میشوند. اصافه کردن مقداری صوسی به ترکیب صورتی و سیاه،ترکیب رنگی شما را کاملتر میسازد و به زیباتر شدن آن کمک میکند.
صورتی و آبی در طیفهای مختلف نیز بسیار جشمنواز و زیبا کنار هم مینشینند و ترکیبی سرد و آرام را خلق میکنند. جنانچه تمایل دارید که ترکیب صورتی و آبی شما داری عمق شود،مقداری نبفش بادمجانی به آن اضافه کنید.
اگر به دنبال ترکیبی زنده برای روح بخشیدن به فضای خانه خود هستید،از ترکیب صورتی ،ارغوانی و قرمز و مقداری سبز لیمویی استفاده نمایید.


سایت آپلود عکس رایگان , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

بخشی از مطلب برگرفته از نرم افزار کهربا شرکت کمان کبیر

۹ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ ارديبهشت ۹۰ ، ۰۰:۰۴
اسراء افسری
این کوکو در عین اینکه با مواد خیلی ساده تهیه میشه خیلی هم خوشمزه است.میتونه یه شام سبک باشه.

 

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ ارديبهشت ۹۰ ، ۱۷:۰۵
اسراء افسری
این هم چند مدل تزیین آش

  

 

مراحل تصویری این مدل تزیین آش رو میتونید تو این پست ببینید.

رنگ زرد از مخلوط کشک یا ماست با زعفران درست میشه.

 

 
۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ ارديبهشت ۹۰ ، ۰۱:۱۹
اسراء افسری

 

این کوفته یه غذای قدیمی آذربایجانه که با مواد کوفته تبریزی درست میشه اما بدون گوشت و برای انسجامش از تخم مرغ استفاده میشه و به همین دلیل اسمش کوفته تخم مرغه.مامانم میگه توی دستور اصلیش مثل کوفته سسش رقیق بوده و توش نون ترید میکردن.اما من یه کم بروزش کردم.امیدوارم درست کنید و از خوردنش لذت ببرید.     

 


دستور پخت در ادامه مطلب

۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ ارديبهشت ۹۰ ، ۰۰:۱۹
اسراء افسری